Skip to main content

Дайджест змін в охороні здоров’я 22

Шановні медики!
Ми продовжуємо розмову про важливі зміни в рамках трансформації системи охорони здоров’я. У цьому випуску Дайджеста говоримо про корективи в постановах, які регулюють оплату та звітування медичних закладів. А також – про пакети з надання медичних послуг пацієнтам з підозрюваною або встановленою коронавірусною хворобою (COVID-19).
Роздрукуйте цю стіннівку і повісьте там, де зазвичай збираються лікарі у вашому закладі.

 

 

“Реформа фінансування системи охорони здоров’я та її агент — НСЗУ — вирішують одне важливе завдання: країна вводить облік грошей — що, кому і за що. НСЗУ — це платіжний агент. Ми перерозподілили гроші від лікарень, у яких немає обладнання і лікарів, до тих, у яких вони є”, – нагадує в.о. Голови НСЗУ Оксана Мовчан.

Читайте у двадцять другому числі дайджесту
У період карантину та дії обмежувальних заходів в Україні, в лікарнях скасували більшість планових консультацій та хірургічних втручань. У зв’язку з цим НСЗУ ініціювала, а Кабінет Міністрів України затвердив відповідні зміни до постанов № 65 та № 410. Розказуємо, як тепер спеціалізовані заклади отримуватимуть гроші від НСЗУ.
Докладна й актуальна інформація про те, 
  • Чи треба оплату медичних послуг проводити через реєстратор розрахункових операцій?

Також розповідаємо про пакети з надання медичних послуг пацієнтам з підозрюваною або встановленою коронавірусною хворобою (COVID-19). НСЗУ розпочала прийом пропозицій про укладення договорів за цими пакетами.

 

Сумська центральна районна клінічна лікарня надає послуги жителям району, а також є базою для навчання студентів медичного інституту Сумського державного університету за кількома напрямами. На сьогодні Сумська ЦРКЛ — лідер в області за кількістю укладених договорів з НСЗУ на надання медпослуг за програмою медичних гарантій. Головний лікар Сумської ЦРКЛ Володимир Поцелуєв ділиться досвідом роботи лікарні в нових фінансових умовах.

Чекаємо від вас питання, відповіді на які ви хочете бачити у Дайджесті медичної реформи. Будь ласка, додавайте до листа своє ім’я, спеціальність, назву закладу та фотографію — ми хочемо, щоб всі бачили, що у медичної спільноти є реальні обличчя.
Пишіть на [email protected]